انتشار کتاب تازه‌ای از رضا داوری‌اردکانی

به گزارش ایسنا، این کتاب از مجموعه پروژه‌های «طرح جامع اعتلای علوم انسانی» در ۴۱۷ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۶۳هزار تومان توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شده است. 

«بحران اخلاقی معاصر و وضع اخلاق در جهان»، «نظر اجمالی به اخلاق در تاریخ ایران»، «اخلاق کنونی از کجا آمده است؟» و «نسبت تاریخی میان علم و اخلاق» عنوان چهار بخش کتاب «اخلاق در زندگی کنونی و شرایط اخلاقی پیشرفت و اعتلای علوم انسانی» است. 

در بخشی از درآمد کتاب آمده است: این دفتر حاوی گزارش پژوهشی است درباره اخلاق و مقام آن در زندگی انسانی و وضعی که کشور ما پیدا کرده است و نسبتی که با علم و آموزش و پژوهش و به خصوص با علوم انسانی دارد. 

همچنین در بخشی از «سخن پژوهشگاه» می‌خوانیم: کتاب حاضر یکی از آثار برگرفته از طرح جامع اعتلای علوم انسانی معطوف به پیشرفت کشور است که اکنون به محضر ارباب معرفت تقدیم می‌شود. طرح جامع اعتلا مجموعه پروژه‌هایی به هم پیوسته و مسئله‌محور است که بر مبنای منشور پژوهشگاه در سال‌های اخیر مبنی بر در پیش گرفتن رهیافت بومی و کاربردی‌سازی علوم انسانی شکل گرفته و بر پایه خرد جمعی و تعاطی افکار خبرگان، نخست طی یک سال و نیم، از گذرگاه انجام فاز مطالعاتی و تدوین RFP عبور کرده، سپس وارد اجرای طرح‌ها شده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید