تغییر جدید در قانون اسکار بهترین فیلم بین‌المللی اسکار

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، آکادمی اسکار روز پنجشنبه اعلانی برای همه شاخه‌های جوایز سینمایی اسکار ارسال کرد و از یک تغییر در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی (که تا سال گذشته شاخه بهترین فیلم خارجی نام داشت) خبر داد که به شکل قابل ملاحظه‌ای فرآیند رای‌گیری ۱۰ فیلم فهرست کوتاه این شاخه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

مرحله ابتدایی رای‌گیری شامل نمایش ۹۳ فیلم واجد شریط شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۰ است که از میان فهرست کوتاه ۱۰ فیلم (که تا سال گذشته ۹ فیلم بود) انتنخاب می‌شود و پنج نامزد نهایی نیز از میان این ۱۰ فیلم انتخاب خواهد شد. بر اساس قانون جدید تنها اعضایی می‌توانند در رای‌گیری نهایی این شاخه شرکت کنند که تمامی ۱۰ فیلم فهرست کوتاه را تماشا کرده باشند. 

همچنین اعضایی می‌توانند این ۱۰ فیلم از طزیق سرویس آنلاین آکادمی تماشا کنند و همانند گذشته الزامی به تماشای فیلم‌ها در سالن سینما نیست. 

آکادمی در تلاش است از طریق اعمال این تغییرات، تاثیرات جهانی بزرگتری در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اجاد کند. حدود ۲۰ درصد از اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار خارج از آمریکا زندگی می‌کنند. 

فهرست نامزدهای اولیه شاخه بهترین فیلم خارجی (که از امسال به شاخه بهترین فیلم بین‌المللی تغییر نام داده است) شامل ۱۰ فیلم در ماه سپتامبر اعلام می‌شود و پنج فیلم راه یافته به جمع نامزدهای نهایی نیز  روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) مشخص می‌شود و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید