توسعه گردشگری روستاها منجر به جذب سرمایه‌ در سایر بخش‌ها می‌شود

«سیدجلیل میرمحمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به تاثیر رونق گردشگری در توسعه روستاها، اظهار کرد: اگر بتوانیم روستاها را به معنای واقعی کلمه، توسعه بدهیم در وهله اول شاهد مهاجرت معکوس به روستاها خواهیم بود.

وی افزود: بعضاً جوانان روستایی به علت نداشتن شغل از روستای خود به شهرها مهاجرت کرده و عمدتاً زندگی زیرزمینی و مشاغل خدماتی را برمی‌گزینند اما توسعه روستاها می‌تواند این مهاجرت را معکوس کند.

رییس مجمع نمایندگان استان در ادامه افزایش و اشتیاق سرمایه‌گذاری در روستاها را از مزیت‎های توسعه گردشگری روستایی برشمرد و گفت: علاوه بر تاثیر مثبت رونق گردشگری روستایی بر حفظ ظرفیت‌های روستاها، این مهم می‌تواند منجر به شکوفایی پتانسیل‌های روستا در حوزه‌هایی جز گردشگری شود و حتی گردشگران را راغب به سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها کند.

میرمحمدی که معتقد است بهترین راهکار برای رونق گردشگری روستایی، برگزاری جلسات مشترک با دهیاران، بخشداران و فرمانداران است، در این باره خاطرنشان کرد: این موضوع باید در مورد روستاهای دارای پتانسیل‌های گردشگری با هدف شناسایی نقاط قوت روستا و پای کار آوردن مدیران به منظور صدور مجوزهای لازم برای اخذ تسهیلات از بانک‌ها در قالب تدوین مصوبات، هر چه زودتر دنبال شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید