توهین به ساحت بزرگان اسلامی را به شدت محکوم می‌کنیم

به گزارش ایسنا،به نقل از  مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی علیرضا احمدی- رئیس شورای عالی استان‌ها- و جمعی از اعضای شورای عالی استانها عصر روز سه شنبه با حضور در مجمع جهانی تقریب با حجت‌الاسلام و المسلیمن حمید شهریاری- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی- دیدار و گفتگو کردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی سخنانی در این دیدار ضمن خیر مقدم، با اشاره به اینکه اولین محوری که در چشم انداز تقریب طراحی شده «پرهیز از تفرقه و تعرض» است، اظهار کرد: باعث تأسف است که برخی از جاهلان و ناآگاهان با تعرض به مقدسات اسلامی موجبات تفرقه جهان اسلام را فراهم می کنند ما به شدت این نوع توهین‌ها به ساحت بزرگان اسلامی را محکوم می کنیم.

وی افزود: ما در سه لایه می توانیم از تفرقه در جهان اسلام جلوگیری کنیم اولین مرحله جلوگیری از جنگ است در مرحله دوم جلوگیری از تنازع است و مرحله سوم پرهیز از مشاجره و حرمت شکنی است یعنی باید مراقب باشیم که فرقه ها و گروه‌های اسلامی به یکدیگر توهین نکنند و به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند.

شهریاری تأکید کرد: آنچه که ما را نگران می‌کند این است که دشمن تلاش جدی و ماهرانه ای در این عرصه دارد که با ایجاد درگیری و جنگ و مشاجره جهان اسلام را درگیر خودش کند تا اهداف مادی خودش را در جهان اسلام دنبال کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: نظام سلطه برای اینکه بتواند بر جهان اسلام سیطره سیاسی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد راهش این است که جهان اسلام را درگیر خودش کند و بعد به عنوان میانجی ورود پیدا کند و سهم خودش را بگیرد برای نمونه آمریکا به بهانه حمله صدام به کویت وارد این کشور شد و سهم خواهی کرده و می کند.

وی با اشاره به برخی سناریوهای دشمن برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام، اظهار داشت: سناریوها و برنامه های دشمن جهت ایجاد تفرقه و اختلاف در جهان اسلام بسیار دقیق و حساب شده است لذا ضروری است که ما در این زمینه هوشیار باشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم.

شهریاری با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی در مناطق اهل سنت کشور، اظهار داشت: این گونه مشکلات در همه استان های کشور وجود دارد و مختص به منطقه خاصی نیست لذا باید همه با هم دست در دست هم دهیم و فقر و بیکاری را از بین ببریم و اقتصاد کشورمان را شکوفا کنیم.

در ابتدای این دیدار علیرضا احمدی -رئیس شورای عالی استان‌ها- و برخی از اعضای اهل سنت این شورا پیرامون وحدت و تقریب و راههای همکاری با مجمع جهانی تقریب نظراتی بیان کردند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید