دفاع مقدس هویت شجاعانه ایران است

منوچهر اسبکوه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اصناف و بازاریان که در زمان‌های قبل انقلاب، پیروزی انقلاب، تهاجم‌های فرهنگی، جنگ اقتصادی و در زمان شیوع ویروس کرونا به‌ویژه جنگ تحمیلی حق علیه باطل نقش بسیار کلیدی داشتند.

وی تصریح کرد: کل شهدای در دفاع مقدس ۲۳۰ هزار نفر بودند که از این تعداد ۶۴ هزار شهید مربوط به جامعه اصناف و بازاریان بودند.

رئیس اتاق اصناف خرم‌آباد خاطرنشان کرد: حدود ۲۵ درصد از آمار کل شهدای دفاع مقدس کل کشور از جامعه اصناف و بازاریان بودند.

اسبکوه اضافه کرد: از این ۶۴ هزارشهید اصناف و بازار حدود ۲۵۰۰ نفر روسای اتحادیه‌ها بوده‌اند.

وی با اشاره به شهدای استان نیز بیان کرد: از این شهدای اصناف و بازار ۳۱۴ نفر در سطح لرستان داشتیم که در مرکز استان ۱۲۵ نفر از شهدای اصناف دفاع مقدس بودند.

این مسئول با بیان اینکه دفاع مقدس هویت شجاعانه ایران است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی تمامی پیروزی‌های امروز را مدیون شهدای دفاع مقدس است.

اسبکوه افزود: جنگ امروز، اقتصادی است و دشمن با این جنگ به دنبال خسته کردن مردم و تحت فشار اقتصادی قراردادن آنهاست و به لطف خداوند این توطئه دشمنان خنثی خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف خرم‌آباد با بیان اینکه طی هشت سال دفاع‌مقدس، دستاوردهای مهمی نصیب ملت ایران شد، اظهار کرد: طبق گفته مقام معظم رهبری، دفاع‌مقدس یک گنج است و باید از این گنج به‌خوبی نگه‌داری شود.

وی خاطرنشان کرد: یادآوری رشادت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان هشت سال دفاع‌مقدس ضروری است و صرفا نباید یادآوری از آن‌ها به یک هفته ختم شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید