شهادت در روز موعود

به گزارش ایسنا، علیرضا طغرایی، دوم دی ماه ۱۳۳۹ در  گرگان متولد شد. او پس از گذراندن دوران ابتدایی در حالی برای ادامه تحصیل وارد دبیرستان شد که ریشه‌های انقلاب اسلامی در حال شکل‌گیری بود و به همین دلیل، برای پیروزی انقلاب در برابر رژیم شاهنشاهی اقدام به پخش اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره) کرد و پس از کسب مدرک دیپلم در رشته تجربی به سمت آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی شبانه‌روزی مردم و دوستان خود برای تحقق پیروزی انقلاب اسلامی گام برداشت.

طغرایی در تظاهرات پنجم آذر گرگان سال ۵۷ در درگیری با نیروهای پهلوی شرکت داشت و با اصابت گلوله زخمی شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با توجه به سخنان معمار کبیر انقلاب، با حرکت در مسیر سازندگی جامعه، راهی نو در مسیر زندگی خویش آغاز کرد و پس از تشکیل جهاد سازندگی با توجه به علاقمندی خود، وارد آن سازمان شد.

وی با آغاز جنگ تحمیلی تلاش وافری برای اعزام به جبهه کرد و به همین منظور راهی قم شد تا در آنجا آموزش ببیند، طی سال‌های ۵۹ و ۶۰ دوبار از قم راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و برای بار سوم در سوم دی ماه سال ۶۰ از گرگان اعزام شد.در این اعزام، همراه با سایر رزمندگان در آزادسازی بستان و عملیات چزابه نقش‌آفرینی کرد و به علت عملیاتی بودن و فعالیت‌هایی که داشت مسئولیت‌هایی در «تیپ نجف اشرف» پایگاه شهید مدنی اهواز به وی واگذار شد.

طغرایی با حضور در عملیات بیت‌المقدس، همراه با سایر رزمندگان برای آزادسازی خرمشهر در مقابل نیروهای بعثی قرار گرفت و پس از پنج ماه حضور مداوم در مناطق جنگی در روز سوم خرداد سال ۶۱، در ابتدای ورودی شهر خرمشهر مورد اصابت گلوله نیروهای عراقی قرار گرفت و به شهادت رسید.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید