شورای عالی قرآنی فارس به زودی ایجاد می‌شود

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در یکصد و پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی فارس که شنبه ۶ دی با سه رویکرد تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی، خانواده متعالی و ارتقای سیستم صوتی شهری در راستای آگاهی‌بخشی در شهر و پدافند غیرعامل به صورت مجازی (وبینار) برگزار شد، بر حمایت خود ار تشکیل و فعالیت شورای عالی قرآنی فارس، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نهادنمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) به مسلمانان و تبریک زادروز حضرت عیسی مسیح(ع) به هموطنان مسیحی و دیگر مسیحیان جهان، گفت: شورای فرهنگ عمومی با دیدگاه هماهنگ‌سازی و ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی در سراسر استان و به ویژه شیراز سومین حرم اهل‌بیت(ع)، رویکرد جدیدی را در پیش روی همگان باز کرده است.

وی گفت: این شورا در رویکرد جدید خود، تلاش دارد که با سازماندهی، ساماندهی و هماهنگ‌سازی فعالیت‌های فرهنگی، مؤثرتر از پیش بتواند در ساحت فرهنگی در سطح استان تاثیرگذار باشد.

امام جمعه شیراز افزود: تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس، با شیوه‌ای که در استان فارس انجام شد، نه تنها همه کنش‌گران فرهنگی سراسر استان را درگیر کرد و تحسین همگان را برانگیخت که امید داریم این شیوه یک الگوی موفق کشوری باشد و بتوانیم همه دیدگاه‌ها را در آن بگنجانیم و به بیشینه همسویی فرهنگی و تحقق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برسیم.

آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: طرح خانواده متعالی نیز پس از بررسی‌ها، اکنون برنامه‌ای روشن و پویاست که از دیدگاه بنده همه، جایگاه همه سازمان‌ها در این برنامه به درستی چینش شده است.

او ادامه داد: شورای عالی قرآن استان فارس نیز ان‌شاءالله ذیل شورای فرهنگ عمومی استان فارس تشکیل خواهد شد و بنده از ایجاد و سامان یافتن آن حمایت می‌کنم و سازوکار و ساختار آن، دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی استان خواهد بود.

امام جمعه شیراز گفت: امیدواریم با همسوسازی تشکل‌های قرآنی در راستای جامعه‌سازی قرآنی و با هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری ها، شاهد یک تحول جدی در فعالیت های قرآنی باشیم.

آیت‌الله دژکام گفت: بحث ساماندهی تبیلغات شهری نیز در راستای برطرف شدن نگرانی‌های کنش‌گران فرهنگی، اجتماعی و هنری باید در دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی باید باشد و هم اکنون دغدغه جدی فرهنگی و اجتماعی در این زمینه وجود دارد.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: طرح ایجاد بِرَند شهری با پیگیری شهرداری شیراز نیز در جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی ان شالله به بحث گذاشته خواهد شد و امیدواریم روی این طرح، کار کارشناسی جدی انجام شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید