لزوم بومی‌ سازی سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح استان‌ها

علی‌اصغر کاراندیش در آیین معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی که به صورت ویدئو کنفرانسی حضور داشت، با اشاره به خدمات شایسته‌ی زنده‌یاد دکتر محمد محمدپور مدیرکل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خاطرنشان کرد: ایشان از مدیران خدوم،‌ متعهد و موفق حوزه‌ی فرهنگ و هنر در سطح کشور بود که همواره با حساسیت و دقت خاصی امور مربوط به این حوزه را پیگیری می‌کرد.

وی هم‌چنین از سیدقاسم ناظمی به عنوان یکی از فعالان باسابقه حوزه‌ی فرهنگ، ‌هنر و رسانه نام برد و گفت: امیدواریم با حمایت نماینده ولی فقیه در استان،‌ استاندار آذربایجان ‌شرقی و همراهی و همکاری مدیران ستادی، که خود آشنایی بسیار خوبی با حوزه‌ِ فرهنگ و هنر دارد، بتواند رسالت خود را در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های نظام، ‌دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجام رسانند.

وی حمایت از اهالی فرهنگ و هنر را یکی از مباحث مهم و رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و گفت: ایجاد زمینه‌های مساعد برای فعالیت بخش غیردولتی و برون ‌سپاری امور و در عین حال افزایش نظارت و حمایت و ایجاد امنیت برای فعالیت فرهنگی بخش غیردولتی نیز باید بیش از پیش مورد توجه مدیریت فرهنگی استان قرار گیرد.

کاراندیش بر لزوم شناسایی استعدادهای ناشناخته و بالقوه در نقاط مختلف استان و بالفعل کردن آن‌ها از طریق ایجاد زمینه‌های آموزش و حمایت و نظارت و ایجاد زمینه برای حضور جوانان در عرصه‌های فرهنگی و هنری، تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، در این آیین از خانواده زنده‌یاد دکتر محمد محمدپور مدیرکل فقید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تجلیل شده و سیدقاسم ناظمی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ شرقی معرفی شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید