مراسم اسکار ۲۰۲۱ آغاز شد (در حال بروزرسانی)

به گزارش ایسنا، نود سومین دوره جوایز سینمایی اسکار که امسال به دلیل شرایط ناشی از بحران کرونا با دو ماه تعویق و به صورت همزمان در دو سالن دالبی تئاتر و یونیون استیشن در لس آنجلس در حالی برگزار می شود که فیلم «منک» ساخته «دیوید فینچر» با کسب نامزدی در ۱۰ رشته پیشتاز این جوایز است و فیلم های «سرزمین آواره ها»، «پدر»، «یهودا و مسیح سیاه»، «میناری» و «دادگاه شیکاگو ۷» نیز هر کدام در شش رشته نامزد کسب جایزه هستند. 



فهرست نامزدها و برندگان نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار بدین شرح است: (فهرست برندگان بروزرسانی می شود)


۱. بهترین فیلم


نامزدها: پدر، منک، میناری، یهودا و مسیح سیاه، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه،صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷


برنده: 


******


۲. بهترین کارگردانی


نامزدها: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)، دیوید فینچر (منک)، لی ایزاک چانگ (میناری)، امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)، راند دیگر ( توماس وینتربرگ)


برنده: 


******


۳. بهترین بازیگر نقش اصلی مرد 


نامزدها: ریز احمد (صای متال)، چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)، گری اولدمن (منک)، آنتونی هاپکینز (پدر)، استیون یون (میناری)


برنده: 


******


۴. بهترین بازیگر زن نقش اصلی زن


نامزدها: ویولا دیویس (بلک باتم ما رینی)، آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)، ونسا کربی (تکه های یک زن)، فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)، کری مولیگان (زن جوان خوش آتیه)


برنده:


******


۵. بهترین بازیگر نقش مکمل مرد


نامزدها: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)، دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)، لسلی اودوم جونیور (یک شب در میامی)، پاول ریسی (صدای متال)، کیت استنفیلد (یهودا و مسیح سیاه)


برنده:


******


۶. بهترین بازیگر نقش مکمل زن 


نامزدها: ماریا باکالوا (بورات ۲)، گلن کلوز (مرثیه هیل بیلی)، اولویا کلمن (پدر)، آماندار سایفرد (منک)، یو-جونگ یون (میناری)


برنده:


******


۷. بهترین فیلمنامه اصلی 


نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، میناری، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷


برنده: امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)


۸. بهترین فیلمنامه اقتباسی 


نامزدها: بورات ۲، پدر، سرزمین آواره ها، یک شب در میامی، ببر سفید


برنده: فلورین زلر و کریستوفر همپتون (پدر)


۹. بهترین انیمیشن بلند 


نامزدها: به پیش، روی ماه، شان گوسفنده: فارماگدون، روح، وولف واکرز


برنده:


******


۱۰. بهترین مستند بلند


نامزدها: کالکتیو، کمپ معلولان، عامل جاسوس، معلم اختاپوس من، زمان


برنده: 


******


۱۱. بهترین فیلم (غیر انگلیسی زبان)


نامزدها: راند دیگر (دانمارک)، روزهای بهتر (هنگ کنگ)، کالکتیو (رومانی)، مردی که پوست خود را فروخت (تونس)، کجا رفتی آیدا؟ (بوسنی و هرزگوین) 


برنده: راند دیگر (دانمارک)


۱۲. بهترین فیلمبرداری 


نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، منک، اخبار جهان، سرزمین آواره ها، دادگاه شیکاگو ۷


برنده: 


******


۱۳. بهترین تدوین


نامزدها: پدر، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷


برنده:


******


۱۴. بهترین طراحی لباس


نامزدها: اِما، ما رینی بلک باتم، منک، مولان، پینوکیو


برنده: 


******


۱۵. بهترین طراحی تولید


نامزدها: پدر، ما رینی بلک باتم، منک، اخبار جهان، تنت


برنده: 


******


۱۶. بهترین صدا


نامزدها: سگ تازی، منک، اخبار جهان، روح، صدای متال


برنده: 


******


۱۷. بهترین مستند کوتاه


نامزدها: کولت، کنسرتو یک مکالمه است، جدا نشوید، بخش گرسنگی، یک اهنگ عاشقانه برای لاتاشا


برنده:


******


۱۸. بهترین فیلم کوتاه


نامزدها: اتاق نامه، هدیه، احساس کردن، دو غریبه دور، چشم سفید


برنده: 


******


۱۹. بهترین انیمیشن کوتاه


نامزدها: تونل، نبوغ محلی، اگر اتفاقی بیافتد دوستت دارم، اوپرا، مردم بله گو


برنده: 


******


۲۰. بهترین موسیقی متن


نامزدها: ۵همخون، منک، میناری، اخبار جهان، روح


برنده: 


******


۲۱. بهترین چهره پردازی 


نامزدها: اِما، مرثیه هیلبیلی، بلک باتم مارینی، منک، پینوکیو


برنده: 


******


۲۲. بهترین طراحی لباس 


نامزدها: اِما، بلک باتم ما رینی، منک، مولان، پینوکیو


برنده: 


******


۲۳. بهترین جلوه های ویژه 


نامزدها: عشق و هیولاها، آسمان نیمه‌شب، مولان، ایوان منحصربه‌فرد، تِنت


برنده: 



انتهای پیام

پاسخی بگذارید