نمایش آثار منتخب مسابقه عکس‌ آئین یلدا

به گزارش ایسنا، آثار این نمایشگاه‌های مجازی از بین صدها اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقات با دبیری محمدصالح حجت الاسلامی و توسط هیات داوران متشکل از حسن غفاری، مجید ناگهی، حسین کریم‌زاده، بابک برزویه و آی‌تای شکیبافر انتخاب شدند.

یکی از مهمترین ویژگی‌های این نمایشگاه، نمایش آثار منتخب دو دوره این مسابقات در کنار یکدیگر است که شامل منتخبین دوره دوم ( سال ۱۳۹۱) -که نمایشگاهش تا امروز برپا نشده – و منتخبین سومین دوره این مسابقه که سال ۱۳۹۸ برگزار شد می‌شود. بنابراین به نوعی می‌توان گفت این نمایشگاه مروری کوتاه بر «یلدا» در طول یک دهه است.

مخاطبان می‌توانند برای تماشای نمایشگاه برخط در پاریس به لینک http://shabeyalda.fr و نمایشگاه آنلاین در تهران به لینک doorbin.net/gallery مراجعه کنند.

نمایش آثار در ایران تا پایان روز ۱۱ دی ماه و در فرانسه تا ۳۰ دی (۲۰ ژانویه ۲۰۲۱) ادامه خواهد داشت. اگرچه نمایشگاه یلدا به مدت یکسال در دسترس علاقمندان در آرشیو گالری ایرانی خواهد بود.

مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی، از سال ۱۳۸۷ با تمرکز بر چهار مناسبت رسمی کشور یعنی عید نوروز، ماه رمضان، ماه محرم و شب یلدا فعالیت خودش را آغاز کرد. هدف از برگزاری این مسابقات که تماما در بخش خصوصی طراحی و اجرا شد و به تناسب و در مواردی از حمایت‌های مادی و معنوی بخش‌های عمومی و دلتی هم بهره‌ای برده ثب، معرفی و احیاء زیبائی‌های سبک زندگی ایرانی و اسلامی جامععه ابرانی است.

نمایشگاه منتخبان سومین دوره مسابقه عکس و نقاشی «آیین یلدا» به دلیل وقوع اتفاقات نیمه دوم سال ۱۳۹۸ و پاندمی کرونا و به تبع آن تعطیلی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی هنری برگزار نشد اما با تلفیق این نمایشگاه با دوره قبلی، ۲ نمایشگاه مجازی در تهران و پاریس از اول دی ماه ۹۹ در حال برگزاری است.

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید