خانه / دسته‌بندی نشده / بشار اسد: توطئه تروریستی در سوریه شکست خورد

بشار اسد: توطئه تروریستی در سوریه شکست خوردبه گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، بشار اسد امروز /چهارشنبه/ در دیدار حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با وی افزود: پیروزی های ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان، مواضع بین المللی درباره بحران سوریه را تغییر داد.
وی اضافه کرد: مهمتر از تغییر در مواضع، تغییر در رفتار و توقف حمایت برخی از کشورها از باقی مانده تروریست ها در سوریه است.
اسد بر اهمیت تلاش های جمهوری اسلامی ایران و دیگر دوستان سوریه در حمایت از ملت سوریه در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
جابری انصاری نیز در این دیدار گزارشی از تلاش های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه همزمان با تحولات منطقه ای و بین المللی و پیروزی های میدانی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت ارائه کرد.
معاون وزیر امور خارجه ایران سه شنبه شب وارد دمشق شد.
سفر جابری انصاری به دمشق در حالی صورت گرفته است که دو روز پیش در تهران میزبان ‘ استفان دی میستورا ‘ نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بود.
وی بعد از این دیدار گفت که ‘ گفت وگوها با دی میستورا در چارچوب مجموعه رایزنی های کشورهای موثر در روند حل بحران سوریه انجام شد و به زودی نشست بین المللی آستانه در هفته آخر شهریور ماه انجام می شود که البته در حال بررسی تاریخ دقیق آن با رایزنی با سه کشور ضامن ایجاد صلح در سوریه برای برگزاری در این بازه زمانی هستیم.
سفر پیشین جابری انصاری 28 تیرماه به پایتخت سوریه انجام شد‌.
در آن سفر جابری انصاری با رئیس جمهوری، نخست وزیر، وزیر خارجه و معاون وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت و گو کرد.
خاورم**6116**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


درباره gohari