خانه / دسته‌بندی نشده / سلطانی فر: اعتبار بخش جوانان در دولت یازدهم 67 برابر شد

سلطانی فر: اعتبار بخش جوانان در دولت یازدهم 67 برابر شدبه گزارش ایرنا مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی در ارومیه افزود: دولت تدبیر و امید بیشترین توجه را به حوزه جوانان داشته و تعداد سازمان های مردم نهاد نیز از حدود 50 مورد در سال 1392 به افزون بر 2 هزار مورد در سال جاری رسیده است.
وی با تاکید بر افزایش تعداد سمن ها در دولت دوازدهم به پنج هزار سازمان، ادامه داد: راه اندازی سازمان های مردم نهاد نشان دهنده توجه به حوزه جوانان و قابلیت های آنان است و از این طریق می توان جوانان مستعد را وارد حوزه مدیریتی کشور کرد.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی های قابل توجهی در توسعه کمی و کیفی بخش ورزش در کشور صورت گرفته است، افزود: یکی از مهمترین نتایج این برنامه ریزی ها کسب 14 مدال طلای المپیک در دوره های پس از انقلاب است در حالی که پیش از انقلاب تنها چهار مدال طلای المپیک کسب شده بود.
وی با اشاره به اینکه توسعه ورزشی یکی از ارکان توسعه کشورهای مختلف در دنیای کنونی است، گفت: برخی کشورها از ورزش برای مطرح کردن ایدئولوژی های خود در دنیا استفاده می کنند و این امر باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.
وی یکی دیگر از مهمترین کاربردهای ورزش در جامعه را ایجاد نشاط اجتماعی با هزینه بسیار کم عنوان کرد و افزود: در حال حاضر حدود 50 میلیون نفر از مردم ایران طرفدار تیم های استقلال و پرسپولیس هستند و بسیاری از آنان با این 2 تیم زندگی می کنند در حالی که کل هزینه این 2 تیم در سال حدود 700 میلیارد ریال است.
سلطانی فر در بخش دیگری به اقدامات قابل توجه دولت تدبیر و امید در بخش های اقتصادی پرداخت و اظهار کرد: کاهش تورم از 40 درصد به حدود هشت درصد و بهبود رشد اقتصادی از منفی 6 درصد به بالای 6 درصد از جمله مهمترین اقدامات در حوزه اقتصادی است.
وی با اشاره به اینکه دولت به دنبال ایجاد رشد اقتصادی هشت درصدی و ایجاد 900 هزار شغل سالانه در سراسر کشور است، بیان کرد: برای رسیدن به این هدف 775 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز بوده و دولت تنها نیمی از این میزان را می تواند سرمایه گذاری کند و برای نیم دیگر همراهی بخش خصوصی در حوزه های مختلف نیاز است.
استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای سرمایه گذاران در بخش های ورزشی را خواستار شد و گفت: توسعه ورزش نیازمند تسهیلات بانکی با بهره کم است و اگر این مساله تحقق یابد، سرمایه گذاران و بخش خصوصی رغبت و علاقه بیشتری برای سرمایه گذاری در این حوزه خواهند داشت.
قربانعلی سعادت به پتانسیل بالای ورزشی آذربایجان غربی از جمله در رشته ورزشی والیبال اشاره کرد و افزود: برای تقویت و حمایت از ورزش والیبال در استان یک آکادمی والیبال در سالن تختی ارومیه در حال ساخت است که اوایل آبان سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: در صورت مساعدت وزارت ورزش و جوانان برای ساخت ورزشگاه 12 هزاری نفری والیبال در ارومیه، استان نیز از محل کمک های فنی و اعتباری برای مشارکت در این طرح آمادگی دارد.
به گفته وی در هفته دولت امسال 9 باب ورزشگاه در سطح استان مورد بهره برداری قرار گرفته که 2 طرح آن مربوط به بخش خصوصی و هفت طرح دیگر با اعتبارات بخش دولتی احداث شده است.
به گزارش ایرنا، سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان صبح امروز/ پنجشنبه/ برای بررسی وضعیت ورزش و بخش جوانان آذربایجان غربی وارد ارومیه شد و مورد استقبال مردم، مسئولان و ورزشکاران این استان قرار گرفت.
3093/3072
** خبرنگار: صابر چهرقانی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari