خانه / دسته‌بندی نشده / 3250نفر بر ذبح دام در عید قربان نظارت دارند

3250نفر بر ذبح دام در عید قربان نظارت دارندبه گزارش ایرنا، مهدی خلج روز پنجشنبه در آیین افتتاح کارخانه تولید خوراکی دام و طیور شهرستان گرمسار در جمع خبرنگاران افزود: مراکز توزیع و کشتار دام در سراسر کشور از صبح روز جمعه همزمان با عید سعید قربان فعال است.
وی تصریح کرد : با همکاری شهرداری ها مراکزی برای ارایه دام زنده و نظارت بر صحت سلامت آن در تمام استان های کشور مهیا شده است.
وی با اشاره به تمهیدات لازم در آستانه عید سعید قربان و ضرورت بازرسی و نظارت بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی انجام شده است، اظهار داشت: ذبح دام باید زیر نظر کارشناسان دامپزشکی و ناظران شرعی صورت گیرد تا از سلامت و صحت موازین شرعی دام کشتار شده اطمینان حاصل شود.
وی به شهروندان توصیه کرد دام مورد نظر خود را صرفا از مراکز خرید مجاز (میدان دام) و با نظارت کارشناسان دامپزشکی مستقر در میدان دام خرید کنند.
خلج با تاکید بر این که باید دام در کشتارگاه های مجاز ذبح شود ، یادآور شد: در این مراکز سلامت ظاهری و نداشتن بیماری انگلی دام مشخص می شود.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت : لاشه و آلایش گوشت بهتر است 24 ساعت بعد از ذبح در شرایط سرمای فریزر برای از بین رفتن بیماریهای احتمالی نگهداری شود.
قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده سبک 18 هزار تومان است.
7344/6026 *خبرنگار: امیرحسین کاشی منش** انتشاردهنده: جانعلی فتحیانتهای پیام /*


درباره gohari