خانه / دسته‌بندی نشده / خبرنگار روس: راهبرد ترامپ مناقشه آفرینی بیشتر است

خبرنگار روس: راهبرد ترامپ مناقشه آفرینی بیشتر استپریماکف از خبرنگاران برجسته روسیه و نوه یوگنی پریماکف نخست وزیر فقید این کشور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: آمریکا در دوره ترامپ سیاست خصومت طلبانه اتخاذ کرده و نمونه بارز آن اقدامات جنگ آفرین علیه کره شمالی است که با همراهی متحدان منطقه ای واشنگتن اجرا می شود.
مجری برنامه ها و گفت وگوهای سیاسی شبکه تلویزیونی روسیه 24، ادامه داد: بدیهی است رزمایش های مشترک آمریکا و متحدانش که بخشی از سناریوی آن سرنگونی حکومت کره شمالی است، نمی تواند این کشور را تحریک نکند.
وی همچنین اظهار کرد: این اقدامات، تحقیرها و تحریم های آمریکا علیه کره شمالی نشانگر این واقعیت است که واشنگتن همچنان تنش آفرینی حداکثری در جهان را اولویت سیاست خارجی قرار داده است.
خبرنگار سابق شبکه سراسری تلویزیون روسیه در خاورمیانه در ادامه مصاحبه با خبرنگار ایرنا، تاکید کرد که امروز این منطقه راهبردی و حساس به کانون بحران در جهان تبدیل شده و اقدامات و سیاست های آمریکا در خاورمیانه نسنجیده و بسیار خطرناک است.
پریماکف همچنین اظهار کرد: آمریکا دیدگاه و راهبرد مشخصی برای حل مسائل خاورمیانه اعلام نکرده و سیاست کنونی این کشور نیز با حمایت از گروههای تروریستی و جنگجو به ویژه در سوریه ماجراجویانه است.
وی افزود: برای نمونه، یمن با حمایت ها و چراغ سبز آمریکا و متحدانش به کشور جنگ زده ای تبدیل شده است که هر روز انسان های بیگناه در بمباران ها کشته می شوند یا جان خود را بر اثر بیماری های مرگباری مانند وبا و پدیده قحطی از دست می دهند.
کارشناس ارشد خبری روس همچنین در ادامه با اشاره به مسائل عراق و لیبی گفت که مداخله های غرب به پیشگامی آمریکا چنین وضعیت ناگواری را رقم زده و اگر چنین رویکردی نبود، ملت ها خود می توانستند مسائل را حل کنند.
پریماکف گفت: حضور 15 ساله نیروهای آمریکایی در افغانستان هم هیچ یک از مسائل این کشور را حل نکرده و حتی بحران های جدیدی هم ایجاد کرده است.
مجری شبکه روسیه 24 افزود که افزایش دهها برای تولید و قاچاق مواد مخدرو نیز حضور تروریست های خطرناکی همچون داعش در افغانستان، مشکلات بزرگی است که کشورهای همسایه را تهدید می کند و روسیه و ایران از این وضعیت نگرانند.
وی ادامه داد: انتظار اینکه با ترامپ صلح و آرامش در جهان برقرار شود بیهوده است، زیرا وی با برهم زدن ثبات و امنیت کشورهای مختلف تلاش می کند شرایط را برای مداخله های سیاسی و نظامی آمریکا فراهم کند و تا جایی که ممکن است سلاح بیشتری به کشورهای مناطق دچار بحران بفروشد.
کارشناس خبری روس در پایان مصاحبه با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: برای آمریکا و ترامپ این واقعیت که بر اثر جنگ ها میلیون ها نفر کشته یا بی خانمان می شوند، مهم نیست و آنان در پی اجرای سیاست های خصومت طلبانه به هر بهای ممکن هستند.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


درباره gohari