خانه / دسته‌بندی نشده / هشدار مقام بانکی درباره سوءاستفاده واسطه ها از اعطای تسهیلات خارج ضوابط

هشدار مقام بانکی درباره سوءاستفاده واسطه ها از اعطای تسهیلات خارج ضوابطبه گزارش شنبه تارنمای بانک ملی ایران، عضو هیات مدیره این بانک افزود: به نظر می رسد تبلیغات پرداخت تسهیلات خارج از ضوابط بانکی و سهل نشان دادن امکان دریافت تسهیلات کلان، بیش از اینکه مبین کم کاری بانک ها باشد، بیانگر فراهم بودن فضای سوء استفاده واسطه ها و فقدان برخورد قانونی با این عده است.
«محمود شایان» ادامه داد: اعطای تسهیلات همسو با اهداف سیاست های «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» و خروج از رکود برای امسال درنظر گرفته شده است که از بارزترین نمودهای آن در شبکه بانکی کشور می توان به تامین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط اشاره کرد.
به گفته وی، تا نیمه مردادماه امسال، نسبت مانده مصارف به منابع بانک ملی ایران 94.6 درصد بود که نشان می دهد بانک در پرداخت تسهیلات تا بیشترین میزان عمل کرده است.
وی تاکید کرد از مهمترین سیاست های امسال بانک، پرداخت هدفمند تسهیلات و استفاده موثر و بهینه از منابع با هدف افزایش تولید و اشتغال است.
به گزارش ایرنا، تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش های اقتصادی در فروردین ماه امسال 223 هزار و 900 میلیارد ریال بود که در مقایسه با دوره مشابه پارسال (مبلغ 11 هزار و 300 میلیارد ریال) 5.3 درصد افزایش یافت.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام*3065 *1961* تنظیم: محمد ملک دار* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


درباره gohari