خانه / دسته‌بندی نشده / تداوم انفجارها در مرز میانمار و بنگلادش/ آوارگی 90 هزار روهینگیایی

تداوم انفجارها در مرز میانمار و بنگلادش/ آوارگی 90 هزار روهینگیاییبه گزارش ایرنا، شبکه خبر آسیا روز سه شنبه اعلام کرد روز گذشته دستکم دو انفجار در مرز میانمار و بنگلادش رخ داد و صدای شلیک چند گلوله در مناطق مرزی که اکنون هزاران روهینگیایی آواره در آنجا حضور دارند، شنیده شد.
ماموران مرزی بنگلادش اعلام کردند یک زن در انفجاری در فاصله 50 متری مرز میانمار با بنگلادش، پای خود را از دست داد که برای انجام درمان به بیمارستانی در بنگلادش منتقل شد.
براساس این گزارش، از روز 25 اوت (سوم شهریور) که درگیری هایی بین نیروهای نظامی دولت میانمار و شبه نظامیان روهینگیایی صورت گرفته، تاکنون دستکم 400 نفر جان خود را از دست داده اند.
گزارش های تایید نشده نشان می دهد برخی از انفجارهای رخ داده، بر اثر منفجر شدن مین هایی هستند که تاکنون مشخص نیست که آیا این مین ها مربوط به ارتش میانمار است و یا پیشتر در زمین کار گذاشته شده اند.
‘کیا زائو هتای’ سخنگوی ‘آنگ سان سوچی’ مشاور عالی ارشد دولت میانمار اعلام کرد نیاز است وضعیت این انفجارها مشخص شود، این انفجارها در کجا رخ داده اند، چه کسانی می توانند به آنجا بروند و چه کسانی این مین ها را در زمین قرار داده اند. چه فردی می تواند به یقین بگوید این مین ها توسط تروریست ها در زمین قرار داده نشده اند؟
وی گفت: سئوالات زیادی وجود دارد که باید پاسخ داده شود. می توانم بگویم اگر براساس گفته های غیرمنطقی یک نفر در کنار خیابان خبر را می نویسید، اخبار موثقی وجود ندارد.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


درباره gohari