خانه / فرهنگی / راه اندازی سینما سیار در سه شهر مازندران

راه اندازی سینما سیار در سه شهر مازندرانمحمد محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در این شهرها فضایی برای پخش فیلم مشخص شده و زمینه برای راه اندازی سینما سیار آماده است .
وی به فعالیت 14 سینما در شهرهای مازندران اشاره کرد و گفت که حتی با راه اندازی سه سینمای سیار ، باز هم پنج شهرستان استان فاقد سینما هستند .
راه اندازی سینما سیار در کشور در قالب طرح ‘ سلام سینما ‘ از اواخر سال گذشته آغاز شد. بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار است یکصد سینمای سیار در مرحله اول در کشور راه اندازی شود.
طرح سلام سینما و سینما سیار با هدف آشتی دادن مخاطبان با هنر هفتم در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم قرار گرفت .
سرور سینما سیار در تهران قرار دارد و تمامی دستگاههای پخش کننده فیلم در شهرستان ها به این سرور وصلند و به طور همزمان به تهران فیلم های به روز را آپلود کرده و نمایش می دهند.
** تجربه ناموفق راه اندازی سالن سینما
سرپرست معاونت هنری و سینمائی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تجربه ناموفق راه اندازی سینما بعضی از شهرستان های استان به عنوان مهم ترین علت نبود سالن سینمایی در این مناطق یاد کرد.
وی گفت : در بعضی از این شهرها از جمله جویبار با وجود پیگیری و راه اندازی دوباره سینما ، اما استقبال و اقبال عمومی در این زمینه کم بود و به همین خاطر صنعت سینما در این مناطق زیان ده محسوب می شود.
** 2 برابر شدن تعداد سینماهای مازندران در دولت یازدهم
محمدی با اشاره به اینکه هفت سینما تا قبل از سال 1393 در مارندران فعالیت می کرد ، گفت : با رشد 2 برابری تعداد سالن های سینمائی استان به 14 سالن افزایش یافته است .
وی از شقایق نوشهر ، هتل رامسر و حر قائمشهر به عنوان سینماهایی نام برد که بعد از سال ها تعطیلی دوباره فعالیت خود را از سر گرفتند .
سرپرست معاونت سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود : با راه اندازی این تعداد سینمای جدید در استان ظرفیت صندلی های سینمایی از سه هزار و 928 به پنج هزار و 414 صندلی افزایش یافته است .
وی همچنین از افزایش سه برابری مخاطبان سینما در مازندران در دولت یازدهم خبر داد و گفت که تعداد تماشاچیان سینماهای استان از 277 هزار و 425 نفر در سال 92 به 860 هزار و 820 نفر در سال 95 افزایش یافته است .
سینماهای موجود مازندران که ظرفیت آنها پنج هزار و 414 صندلی است ، در 12 شهر استان واقع هستند .
مازندران دارای 22 شهرستان و 58 شهر است .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشاردهنده : حسن فلاحتی
2096/1654انتهای پیام /*


درباره gohari