خانه / فرهنگی / 40 هزار زائر مرز مهران را برای تردد به کربلا در ایام عرفه انتخاب کردند

40 هزار زائر مرز مهران را برای تردد به کربلا در ایام عرفه انتخاب کردندکامران بختیاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این افراد در قالب های انفرادی ، خانوادگی یا به همراه کاروان دارای مجوز سازمان حج و زیارت برای شرکت در آیین باشکوه دعای عرفه در بین الحرمین از مرز مهران عبور کردند.
وی با اشاره به میزان تردد زائران در سال جاری از مرز مهران یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون (پنج ماه گذشته) 804 هزار و 780 زائر از این مرز به عتبات عالیات سفر کردند.
مدیر پایانه مرزی مهران با بیان عبور راحت و بدون معطلی زائران از مرز مهران به مقصد عتبات عالیات تاکید کرد: از این تعداد 476 هزار و 293 نفر زائر ایرانی و 328 هزار 487 نفر نیز مسافر خارجی بودند که از مرز بین المللی مهران به داخل و خارج از کشور تردد داشته اند.
بختیاری با اشاره به اینکه اجازه تردد بدون ویزا و گذرنامه به زائران داده نمی شود، گفت: یکی از مهمترین نکات و تاکیدات دولت عراق برای تردد زوار داشتن گذرنامه و ویزا است.
وی اضافه کرد: زائران با در دست داشتن این مدارک به مرز مهران مراجعه کنند چرا که در غیر این صورت از خروج آنها به کشور عراق جلوگیری می شود.
به گزارش ایرنا، خروجی مرزی مهران در جنوب باختری و فاصله 90 کیلومتری شهر ایلام کانون اصلی آمد و شد گردشگران مذهبی کشورهای عراق و ایران است.
در شرایط عادی روزانه 6 هزار زائر ایرانی و عراقی از این گذرگاه مرزی سفر می کنند.
امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم ترین عوامل استقبال و انتخاب مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عالیات عراق و ایران است.
هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به 2 میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می شوند.
انتظار می رود در اربعین امسال شمار ورودی و خروجی زائران سوگوار ایرانی و غیر ایرانی برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین از راه مرز مهران به حدود 2.5 میلیون نفر برسد.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار: حسن کهزادیان
3032/6119انتهای پیام /*


درباره gohari