خانه / دسته‌بندی نشده / آغاز جشنهای روز ملی سینما از مشهد/ اعطای نشان به فعالان برجسته سینما

آغاز جشنهای روز ملی سینما از مشهد/ اعطای نشان به فعالان برجسته سینمامشهد- ایرنا- جشنهای روز ملی سینما عصر یکشنبه طی مراسمی با حضور رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از هنرمندان سینمای کشور و استاندار خراسان رضوی در مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام آغاز شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در این مراسم گفت: با توجه به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام جشنهای روز ملی سینما از این خطه کلید زده شد.
سید سعید سرابی افزود: مشهدالرضا بهاری است در سینمای ایران و در پایتخت فرهنگی جهان اسلام گامهای رو به جلویی برای اعتلای سینمای خراسان برداشته شده است.
وی استقبال تماشاچیان را از اکران فیلمها در سالنهای سینمای خراسان رضوی، برگزای فاخر جشنواره های سینمایی و جشنواره فیلم فجر و حضور موفق سینماگران جوان در مجامعه ملی و بین المللی از شاخصهای برجستگیهای سینمای این خطه بیان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با همدلی و تعامل بین بخشهای مختلف حاکمیتی، مدیریت شهری و سایر بخشهای مدیریتی در جهت خدمتگذاری به سینماگران مسیر رو به پیشرفت استوارتر از همیشه ادامه یابد.
همچنین در این مراسم ‘نشان مشهد 2017’ به سهید سهیلی کارگردان خراسانی سینما، محمدرضا صباغ فیلمساز خراسانی، امیرحسین صفرلی فعال خراسانی در عرصه هنر سینما و احمدرضا درویش کارگردان و پیشکسوت مشهدی سینمای ایران اعطا شد. در این مراسم از فیلمسازان برتر خراسانی نیز تقدیر شد.
21 شهریور ‘روز ملی سینما’ نامگذاری شده است.
خبرنگار: ندا جواهرفر **انتشار: حسین کریم زاده
7505/1858انتهای پیام /*


درباره gohari