خانه / دسته‌بندی نشده / ابراز نگرانی مصر از همه پرسی اقلیم کردستان عراق

ابراز نگرانی مصر از همه پرسی اقلیم کردستان عراقبه گزارش ایرنا، به نقل از تارنمای وزارت امورخارجه مصر، در ادامه این بیانیه آمده است: نگرانی قاهره از برگزاری همه پرسی به دلیل تمایل مصر به حفظ وحدت ویکپارچگی عراق و روابط برادرانه ما با همه قشرهای مردم این کشور است.
در بیانیه وزارت امورخارجه مصر بر ضرورت درک پیامدهای بلند مدت همه پرسی و نتایج منفی ناشی از آن بر ثبات و امنیت عراق و منطقه خاورمیانه تاکید شد.
در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: وجود ابزارهایی برای گفت وگوی بیشتر دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان درخصوص مسائل مورد اختلاف و رسیدن به توافق ضرورت دارد، اقدامی که می تواند وحدت و یکپارچگی عراق را حفظ کند تا این کشور بتواند نقش منطقه ای و بین المللی خود را بازپس گیرد.
«مقتدا صدر» رهبر جریان صدر نیز پنجشنبه شب با ارسال نامه ای به رهبران کرد درباره استقلال کردستان عراق، ضمن درخواست از آنان برای گفت و گو، این اقدام را درحکم خودکشی این منطقه دانست.
اقلیم کردستان عراق و احزاب کرد عراقی 17 خرداد ماه (هفتم ژوئن 2017) بدون حضور دو حزب سیاسی، در نشستی با مسعود بارزانی رئیس اقلیم،سوم مهرماه آینده (25سپتامبر) را برای برگزاری همه پرسی استقلال کردستان تعیین کردند.
از برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق تنها رژیم صهیونیستی حمایت می کند.
شبس**9363*1613*مترجم: محمد تدو*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari