خانه / دسته‌بندی نشده / تأکید ‘ترزا می’ بر پایبندی انگلیس به برجام در دیدار با ترامپ

تأکید ‘ترزا می’ بر پایبندی انگلیس به برجام در دیدار با ترامپبه گزارش ایرنا، یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت: در جریان این دیدار، دوطرف در رابطه با مجموعه‌ای از مسائل مهم در حوزه سیاست خارجه، ازجمله توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند.
وی افزود: نخست‌وزیر بر پایبندی قدرتمند انگلیس به این توافق تأکید و آن را برای امنیت منطقه بسیار مهم توصیف کرد. ‘ترزا می’ تصریح کرد که این توافق بایستی به‌دقت نظارت و اجرا شود.
این سخنگو همچنین عنوان کرد که دو طرف در رابطه با کره شمالی گفت‌وگو و آزمایش اخیر موشکی این کشور را مغایر استانداردهای بین‌المللی توصیف کردند.
وی گفت: آن‌ها بر لزوم همکاری جامعه جهانی در راستای افزایش فشارها بر پیونگ‌یانگ و نقش کلیدی چین در این رابطه تأکید کردند.
به گفته این سخنگو، ‘ترزا می’ همچنین در رابطه با ضرورت اقدام مسئولانه شرکت‌های اینترنتی در حذف مضامین تروریستی از فضای سایبری تأکید کرد.
دونالد ترامپ نیز بر علاقه‌مندی آمریکا برای گسترش روابط تجاری انگلیس، به‌ویژه پس از خروج از اتحادیه اروپا تأکید کرد.
ترزا می روز چهارشنبه گذشته نیز در دیدار با حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشورمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، برجام را توافقی بسیار مهم توصیف کرد و افزود که انگلیس مصمم به ادامه آن است.
وی گفته بود: به‌طور صریح در سازمان ملل گفتم که برجام توافق بسیار مهمی است و ما مصمم به ادامه آن هستیم و باید اطمینان پیدا کنیم اقداماتی برای تهدید آن انجام نگیرد و ترتیبات پیش‌بینی‌شده در برجام به‌طور کامل ادامه یابد.
نخست‌وزیر انگلیس خواهان عمل همه طرف‌ها ازجمله آمریکا به تعهداتش در قبال برجام شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی نیز در این دیدار گفت: برجام توافقی است که با تلاش های طولانی و سخت هفت کشور محقق شده و همه این کشورها باید با عمل کامل به تعهداتشان، در حفظ آن بکوشند.
اروپام ** هـ ن *شبس*1488 *انتشاردهنده:بهمن بامداد**انتهای پیام /*


درباره gohari