خانه / دسته‌بندی نشده / استفاده مشاوران ترامپ از ایمیل شخصی برای فعالیت‌های اداری

استفاده مشاوران ترامپ از ایمیل شخصی برای فعالیت‌های اداریبه گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، این ایمیل‌ها شامل مواردی از جمله ارتباط و هماهنگی با خبرنگاران و همچنین برنامه‌ریزی برای رویدادهای مرتبط با کاخ سفید بوده است.
وکیل کوشنر می‌گوید که او با ذخیره یک نسخه از همه این ایمیل‌ها در حساب کاربری رسمی و ایمن خود، مطابق با پروتکل دولتی عمل کرده است.
پولیتیکو تاکید می‌کند که شماری دیگر از مشاوران کنونی و سابق رئیس جمهوری آمریکا از جمله «گری کوهن» مشاور اقتصادی، «رینس پریبس» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید و «استیون بنن» استراتژیست سابق این مجموعه هم چنین اقدامی را مرتکب شده‌اند.
این در شرایطی است که ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی و پس از آن همواره از هیلاری کلینتون به سبب عدم رعایت احتیاط در مکالمات اداری خود انتقاد کرده بود.
کلینتون به علت استفاده از یک ایمیل شخصی در زمان تصدی وزارت امورخارجه، برای مدتی مورد بازجویی اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) قرار گرفت. این پرونده مدتی بعد مختومه شد.
با این حال «جیمز کومی» رئیس وقت اف‌بی‌آی درست چند روز مانده به موعد انتخابات ریاست جمهوری از بازگشایی دوباره پرونده برای بررسی برخی سرنخ های جدید خبر داد؛ موضوعی که حامیان کلینتون آن را از جمله دلایل اصلی شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری عنوان می‌کنند.
داماد ترامپ اکنون در شرایطی به بی‌احتیاطی در برقراری مکالمات اداری متهم شده است که رسانه‌‌ها پیش از این مدعی شده بودند وکیلان ترامپ خواستار استعفای او از سمت‌های دولتی هستند. اقدامات وی در ماه‌های گذشته بارها خبرساز بوده است.
نشریه نیویورک تایمز به از دیدار مخفیانه کوشنر و دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد ترامپ با یک وکیل روسی در جریان رقابت های انتخاباتی خبر داده بود که قرار بود تا اطلاعاتی مخرب در خصوص «هیلاری کلینتون» رقیب انتخاباتی آن‌ها در اختیارشان قرار دهد.
رسانه ها پیش از این هم گزارش داده بودند که کوشنر دسامبر گذشته میلادی (آذر – دی) در دیدار با «سرگئی کیسلیاک» سفیر روسیه در آمریکا، خواستار تعیین یک روابط دیپلماتیک برای برقراری ارتباط مخفیانه بین مسکو و واشنگتن شده بود.
شبس ** 9386 *1613* مترجم: مهران معینی جم*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari