خانه / دسته‌بندی نشده / سودان به هلاکت بیش از400 نظامی خود در یمن اعتراف کرد

سودان به هلاکت بیش از400 نظامی خود در یمن اعتراف کردبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، «محمد حمدان حمیدتی» در گفت و گو با روزنامه سودانی الجریده از کشته شدن 412 نظامی سودانی از جمله 14 افسر ارتش این کشور در یمن خبر داد.
با این حال منابع وابسته به ارتش و کمیته های مردمی یمن به المسیره گفتند که شمار واقعی نظامیان سودانی کشته شده در تجاوز به یمن خیلی بیشتر از تعداد اعلام شده از سوی فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان و رقمی نزدیک به دو برابر است.
محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن ماه اوت گذشته (مرداد-شهریور) نیروهای سودانی را که در تجاوز آمریکایی-سعودی به یمن حضور دارند، تهدید به نابودی کرد.
صدیق محمد اسماعیل نایب رئیس حزب امت سودان نیز اوایل ماه جاری میلادی (سپتامبر) به المسیره گفته بود که ارتش فریب خورده سودان با شعار دفاع از مقدسات وارد جنگ یمن شده است.
وی از دولت سودان خواست در خصوص مداخله در یمن تجدید نظر کند و به راه های دیپلماتیک روی بیاورد.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی که هیچ دستاوری برای سعودی و متحدانش نداشته و تنها سبب ویرانی کشور فقیر یمن و کشتار و آوارگی مردم این کشور شده است.
شبد**1480**1379
مترجم: غلامرضا رفیع** انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


درباره gohari