خانه / دسته‌بندی نشده / یک مقام آمریکایی دیگر به دلیل اختلاف با ترامپ استعفا کرد

یک مقام آمریکایی دیگر به دلیل اختلاف با ترامپ استعفا کردبه گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از روزنامه واشنگتن پست، «چاک روزنبرگ» رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ماه های اخیر، به کارمندان خود اعلام کرد که کمتر از یک هفته دیگر از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.
روزنبرگ که از نیروهای بازمانده از دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا است، از چند ماه پیش به دلیل اظهارات ترامپ در ترغیب نیروهای پلیس برای برخورد خشن با متهمان با وی اختلاف پیدا کرد.
ترامپ در مراسمی در حضور نیروهای پلیس از آنها خواست که هنگام دستگیری تبهکاران با آنها ‘خیلی مهربان’ نباشند و به دنبال آن با موجی از انتقادها به ویژه از سوی مقام های انتظامی آمریکا روبرو شد.
روزنبرگ همان زمان در ایمیلی به نیروهای تحت امرش با رد اظهارات ترامپ، از آنها خواست از برخورد خشونت آمیز با متهمان پرهیز کنند.
وی پیشتر از مشاوران ارشد «جیمز کومی» رئیس پیشین اف بی آی بود. کومی اوایل سال جاری میلادی به دلیل آنچه تلاش برای مداخله در انتخابات به نفع هیلاری کلینتون عنوان شد، از سوی ترامپ برکنار شد.
شبد**9416**1379
مترجم: علیرضا آقازاده** انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


درباره gohari