پاسداشت حماسه و روح ایثار شهدا وظیفه امروز هنرمندان است

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری مراسم نکوداشت شهدای هنرمند حسین حاجی رئیس مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: به دلیل چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج می بایست کاری در خور شهدا، این سرمایه‌های گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که نقش اساسی و حق بزرگی در استقرار نظام دارند انجام می پذیرفت و درآستانه دهه پنجم انقلاب می بایست باهدف بسط و اشاعه تفکر و آرمان این طیف از شهدای عزیزمان که هنرمند بوده اند نیز اقدامی ویژه انجام می پذیرفت.

وی افزود: درجامعه هرطیف، جریان و صنفی بایست درحد توان وظرفیت خود درخصوص تجلیل از شهدا و نسل ماندگار دفاع مقدس اقدامی را انجام دهد و مانیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی امورفرهنگی و هنری هستیم باقشر مرجع و موثری به نام هنرمند سروکار داریم که به دلیل همین مرجع بودن هنرمندان و برقراری ارتباط خلاقانه با مخاطبانشان بسیارمورد اهمیت هستند.

حاجی درخصوص رسالت ویژه هنرمندان در انتقال مفاهیم و معارف شهدای دفاع مقدس نیز گفت: هنرمندان به دلیل برخورداری ازموهبت الهی و ودیعه گرانبهای هنر برای ترویج و انتشار ارزشهای معنوی شهدا بهترین گزینه هستندو می توانند ارزش های متعالی شهدا، حماسه سازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را با قول و بیان هنرمندانه خویش ثبت و ضبط کنند و برای همیشه جاودان سازند.

وی گفت: این برنامه توسط سازمان بسیج هنرمندان کشور طراحی شده که واقعا اقدامی اثر بخش و کارا در عرصه فرهنگی و هنری کشور است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج این وزارتخانه نیز بانظر بسیار مساعد و دستور جناب آقای دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با همه توان و امکانات مادی و معنوی در برگزاری این پاسداشت از شهدای هنرمند حضوری موثر خواهد داشت.

مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان” شاهدان شیدایی ” بیست و هفتم ابان ماه در تالار اندیشه حوزه هنری باحضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری و جامعه فرهنگ و هنر کشوربرگزار خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید